Компанія ЗБРОЯР і Генштаб ЗСУ провели конференцію для підрозділів ЗСУ з питань експлуатації гвинтівок натівського зразка

29 березня компанія ЗБРОЯР спільно з Генеральним штабом Збройних Сил України організували конференцію з питань експлуатації високоточних стрілецьких комплексів Z-10 в підрозділах ЗСУ.

У конференції взяли участь начальник Генерального штабу України – Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал армії Віктор Муженко, представники Генерального штабу України, Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗСУ, підрозділів ЗСУ, Центру ракетно-артилерійського озброєння при Генеральному штабі ЗСУ, снайперських шкіл ЗСУ, служб озброєння та підготовки ЗСУ, вогневої підготовки військових навчальних закладів України.

Під час заходу були розглянуті питання щодо адаптації високоточних стрілецьких комплексів у підрозділах ЗСУ, надані рекомендації щодо введення в експлуатацію і обслуговування, роз’яснені технічні характеристики гвинтівки, а також надана інформація про характеристики і номенклатури рекомендованих боєприпасів.

«У зоні проведення АТО дуже важливою є робота снайперів і якість зброї, з якою вони працюють. Тому, з метою удосконалення високоточної гвинтівки Z-10, ми зустрілися з бійцями підрозділів ЗСУ, які отримали ці стрілецькі комплекси натівського зразка по волонтерській лінії і вже користуються ними в бойових умовах. Під час зустрічі, військові поділилися досвідом щодо експлуатації гвинтівок з фахівцями заводу-виробника ЗБРОЯР. Сподіваємося, що результатом цього діалогу стане вдосконалення сучасних зразків вітчизняної високоточної зброї вже найближчим часом», - розповів Генеральний директор ТОВ «Зброяр» Сергій Горбань.

Під час конференції, військовослужбовці також ознайомилися з процесом виготовлення гвинтівок на сучасних верстатах і обладнанням, на якому випробують гвинтівки Z-10. Кожен учасник мав можливість відчути роботу самозарядних Z-10 та гвинтівки з поздовжньо-ковзаючим затвором Z-008 виробництва ЗБРОЯР у тирі комплексу «Центр-А». Випробував гвинтівки Z-10 та Z-008 також начальник Генерального штабу України Віктор Муженко. Під час свого виступу він закцентував увагу присутніх на важливості розвитку снайпінгу в Збройних Силах України.

Також на конференції було розглянуто питання щодо програм навчання спеціалізованої тренінгової групи ЗБРОЯР, завданням яких є адаптація і навчання поводженню особового складу ЗСУ з високоточним стрілецьким комплексом Z-10.