Цікаві досліди

    Як відомо при стрільбі з пристроями зниження звуку пострілу перший постріл зазвичай гучніший аніж наступні (на заході називають First Round Pop - FRP). Це пов'язують як із згоранням кисню у середині глушника, так й меншою щільністю повітря у порівнянні із щільністю залишкових порохових газів. Для виключення такого явища, відчутного додаткового зниження рівня звуку, а також гарантованої відсутності появи полум'я або іскор існує практика додавання у середину глушника води, геля на водній основі та інших придатних рідин. У залежності від конструкції саундмоератора й типу рідини її може вистачати у середньому до 20 пострілів.

    Проте такі тимчасові абляційні покриття мають й темну сторону, а саме суттєвий викид пари та емульсії вперед з глушника та назад до ствольної коробки.На гвинтівках побудованих за DI системою відведення порохових газів це може бути більш помітним.

    З урахуванням цього наш саундмодератор Zbroyar Monocore побудований таким чином, щоб поряд зі зниженням зворотнього тиску газів при звичайній стрільбі, також знижувати викид емульсії.

    На фото можна побачити як пар та вода виходить не тільки з центрального отвору, але й через додаткові стравлюючі отвори у передній кришці пристрою. Як додатковий елемент захисту стрільця працює наша двохстроння рукоятка взведення, яка має додатковий канал для викиду газів у напрямку від обличчя.

    P.S. Для порівняння фото зі звичайним сухим пострілом де можна побачити як відпрацьовані порохові гази скидаються через отвір у затворній рамі, на відміну від досить розповсюдженої думки що “у М16/AR15/AR10 порохові гази викидаються прямо у ствольну коробку”.